Jak optymalizować strony www

Jak optymalizować strony www

Zastanawiałeś się kiedyś jak optymalizować strony www? Jeśli tak, a nadal nie bardzo wiesz jak to robić to z naszym poradnikiem rozjaśnimy Ci tą wiedzę.

Jak optymalizować strony www

Sama optymalizacja to rzecz wręcz niezbędna przy budowaniu strony internetowej. Już na samym początku powinniśmy zadbać o najważniejsze aspekty SEO. Bardzo ważnym elementem jest trzymać się z góry założonym zasadom. Na przykładzie firmy dolp.pl chciałbym przedstawić wam termin znany jako optymalizacja stron Olsztyn czyli jak oni to robią.

Dobrą strategię należy przyjąć już na początkowym etapie budowania witryny. Należy mądrze przeanalizować całą strukturę, tak jakbyśmy budowali budynek wielorodzinny. Najważniejszy jest fundament, który można określić jako zoptymalizowanie całkowite i dopiero w następnym etapie przechodzimy do czynności wzmacniania naszego wizerunku w sieci i promowania na nasze frazy kluczowe. Takie zabieg nazywany jest pozycjonowaniem i o tym pisaliśmy już w naszym artykule pod tytułem idea pozycjonowania lokalnego.

Poprawna optymalizacja strony

Do tych najważniejszych kwestii należą zmiany w sekcji body pliku html. Dobrze przeprowadzony audyt i optymalizacja strony pozwalają osiągnąć naprawdę niesamowite efekty. Mianowicie jeśli zależy nam, aby wyszukiwarka Google doceniała nas za to że stosujemy się do jej wytycznych musimy organizować naszą pracę wobec jej wytycznych. Pamiętajcie że np. już umieszczanie słów kluczowych w danych meta nie jest pożądane. Kilka lat temu webmaster potrafił naszpikować wręcz ten znacznik frazami kluczowymi i algorytm wyszukiwarki czytając je wiedział o czym jest ta strony i ją klasyfikował.

W dzisiejszych czasach jest już całkowicie bez znaczenia, dlatego iż Google całkowicie nie bierze pod uwagę tego znacznika. Nadal mimo wszystko znaczące są :

  • title – czyli tytuł naszej witryny i podstron (wyszukiwarka lubi jak zawierają się tam frazy kluczowe, głównie na samym jej początku)
  • description – tzw, opis meta. Nie ma większego wpływu na optymalizację oraz pozycjonowanie, jednak sformułowany poprawnie potrafi przyciągnąć potencjalnego czytelnika.

Jak sami widzicie to są absolutne podstawy tego co trzeba zrobić na samym początku tworzenia strony. Oczywiście jeśli witryna już istnieje i jest źle stworzona to należy te wszystkie rzeczy poprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *